Biblioterapia.info – Początki biblioterapii

Biblioterapia.info - Początki biblioterapii

Terapia osób może być skomplikowana. Najbardziej ważne jest skorzystanie z odpowiednich metod terapeutycznych, których aktualnie jest coraz więcej. Terapia książkami nie jest nowością, ponieważ termin ten zastosowano już w 1916 roku. Najważniejsze jest niemniej jednak to, iż to dopiero w obecnych czasach cieszy się ona niezmiernie największą popularnością. Realizowane są różne badania dotyczące skuteczności biblioterapii, zarazem jako pojedynczej formy terapii, jak i jako możliwości pomocniczej podczas terapii Pacjentów. Wyniki kilkanastu badań potwierdzają efektywność sesji za pomocą książek.

Nowością jest stosowanie tej formy terapii u osób przejawiających zachowania agresywne. Jak się albowiem okazuje biblioterapia sprawdza się w tym wypadku perfekcyjnie. Badanie prowadzone na grupie dzieciaków potwierdziło, iż prócz ujarzmienia agresji, biblioterapia pomaga również wzbudzić empatię u maluchów. Trzeba również dodać, iż terapia za pomocą książek jest zdecydowanie bardziej interesująca aniżeli zwykła terapia. Podczas czytania książek Pacjenci mogą się zrelaksować, tymczasem zwykła terapia z reguły wiązana jest z sytuacjami stresowymi i białym fartuchem. Pozycje książkowe są doskonałym sposobem na rozwikłanie wielu kłopotów. Bardzo ważne jest jednak to, aby dobrze dobierać pozycje książkowe w momencie rehabilitacji określonych dolegliwości.

Terapia ta może być przeprowadzona zarazem u osób dorosłych, jak i u dzieci(bajkoterapia). Olbrzymie zainteresowanie tego typu terapią jest powodem tego, iż już z pewnością niebawem poznamy nowe i coraz lepsze możliwości leczenia książkami. Książka to doskonały sposób na efektywne leczenie, jakiemu chętnie poddają się Pacjenci.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 23 (ostatnio: 21.01.2022 00:03:47)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 02.04.2016 16:32:14)

Podlinkuj wpis: