Chocian – osprzęt żeglarski

Chocian - osprzęt żeglarski

Właściwie każdy miłośnik żeglarstwa z pewnością ma swoje ulubione rodzaje jachtów. Ogólnie klas istnieje bardzo dużo i wśród nich można odnaleźć na przykład klasy 470, 420, 29 er, 49 er i kilka innych. Najistotniejsze jest to żeby znać zasadnicze parametry tego rodzaju jachtów i wyselekcjonować je w zależności od Twoich wymagań. Każda klasa przeznaczona jest z pewnością dla osób o różnym poziomie rozbudowania i można na niej bawić się w zależności od umiejętności.

Klasa 29 er wyróżnia się stosunkowo małymi wymiarami, które wynoszą 4.40 metra, 1.70 metra. Standardowo załogę stanowią 2 osoby i jest jedynie jeden trapez. Klasa ta jest mniejszą wersją klasy 49 er. Najważniejszą dużą zaletą tej klasy łodzi jest fakt posiadania stosunkowo dużego żagla względem osobistej masy co pozwala jej osiąganie dosłownie kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Jednak niestety jeśli chodzi o umiejętności to z pewnością wymagane do prowadzenia tej klasy są one na bardzo wysokim poziomie. Łódka jest bardzo wywrotna zatem wymaga olbrzymiej koncentracji podczas pływania na niej. Zawody na tych łódkach są z pewnością bardzo dynamiczne.

Jeżeli chodzi o klasę 49 er to jest on większy od 29 er i dzięki olbrzymiej powierzchni żagli i wąskiemu dziobowi z pewnością wymaga de facto bardzo dużych umiejętności do żeglowania. Ma on dwa trapezy i stałe wysięgniki, których celem jest odpowiednie balastowanie łódką. Ta klasa jachtów przygotowana jest z laminatu epoksydowo-szklano-węglowego. Wymiary tej klasy są większe od 29 er i wynoszą 4,9m i 2,9m. W Polsce ta klasa jachtów jest z pewnością dość powszechna i występuje na niej wielu zawodników. Jeżeli chodzi o pływanie na jachtach to również bardzo ważny jest stosowny osprzęt żeglarski, który musi spełniać odpowiednie normy tak żeby zapewniać stosowny poziom bezpieczeństwa. Liny i inne szczegółu jachtu są z pewnością analogicznie istotne jak jacht. Zatem jeśli chcesz popływać na łódce to powinieneś zadbać o kilka więcej niż tak doprawdy się wydaje. Bezpieczeństwo jest z pewnością najistotniejsze i istotne co z kolei umożliwia na cieszenie się zabawą na wodzie całkowicie i bezpiecznie, tak żeby nikomu się nic nie stało.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 03.01.2019 15:36:08)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 08.07.2016 13:49:01)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz