Czy regeneracja turbosprężarek się opłaca?

Czy regeneracja turbosprężarek się opłaca?

Niekiedy może się zdarzyć, że pojazd z turbosprężarką zaczyna tracić moc. Poprzednie podnoszenie prędkości zaprzestaje być płynne. W takim wypadku pożądane byłoby skontrolować turbinę – prawdopodobnie potrzebna będzie regeneracja. Co powinno wzbudzić naszą czujność – jeśli chodzi o motory z turbo? Zasadnicza sprawa to tak zwane „branie” oleju – innymi słowy: nie zauważamy nigdzie plam, a co pewien czas należy dodawać olej.

Za regenerację turbosprężarek odpowiedzialne są następujące działania:- śrutowanie czy czyszczenie turbiny i pozostałych elementów z zanieczyszczeń i korozji,- szkiełkowanie bloku z aluminium z pomocą szklanych kulek,- wymontowanie nadszarpniętych i wyeksplatowanych elementów. Nie zawsze konieczna jest wymiana wirnika lub koła kompresji. Stosowny zestaw naprawczy i sprzęt do wyważania są kluczem do sukcesu.

Dlatego, czy warto oszczędzać na wymianie lub regeneracji turbosprężarki w renomowanym warsztacie, jaki od lat obsługuje zadowolonych klientów.

W jaki sposób odbywa się regeneracja turbin? Nie używając skomplikowanych nazw, wolno rzec, że jest to przywrócenie urządzeniu taśmowych wskaźników technicznych, za sprawą czego tego typu turbiny da się kolejny raz instalować w samochodach. Jak to się dzieje, że powracają one do stanu sprzed dysfunkcji?

Turbosprężarki nie przynależą do tanich części samochodowych, zatem jeśli rozważamy regenerację turbiny pożądane byłoby zadabać o odszukanie fachowca, jaki zrealizuje kompletną reperację kompleksowo i z użyciem urządzeń wysokiej jakości. W tym wypadku faktycznie korzystniej będzie dopłacić nawet kilkaset złotych, zdobyć gwarancję i spać spokojnie, niż dręczyć się, że za jakiś czas może wydarzyć się to samo.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 30 (ostatnio: 15.08.2021 18:25:10)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 01.05.2016 17:07:52)

Podlinkuj wpis: