Czym są wyjazdy incentive?

Czym są wyjazdy incentive?

Różnica między integracją a incentive

Jest dużo korporacji które organizują wyjazdy dla firm. Wycieczki te często mają ten sam styl – motywują albo nagradzają. Różne badania wielokrotnie udowadniły że ten sposób się sprawdza. Wyjątkowe narzędzia używane przez szefów to wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Warto wiedzieć, że nie wystarczy wybrać grupy najlepszych pracowników i wysłać ich w cieplejsze kraje lub do drogiego kurortu. Konieczny jest na to pomysł.

Słabe wrażenie z przeszłości

Wyjazdy firmowe maja kiepską sławę w naszym kraju. Pogląd że takie atrakcje to alkohol, chamskie zachowanie i małżeńskie zdrady jest znany od lat. Taki obraz wyjazdów firmowych był obecny w naszym kraju do końca 2010 roku. Jednak kryzys i nowoczesne trendy w zarządzaniu biznesem zmieniły sposób przygotowywania wyjazdów firmowych. Obecnie szef nie chce aby jego pracownicy spożywali alkohol. Zależy mu na podnoszeniu kwalifikacji i rozwijaniu pracowników. Dlatego też ewoluował sposób tworzenia tych wyjazdów. Imprezy zakładowe i korporacyjne zmieniły się w wyjazdy integracyjne i incentive.

Wyjazdy motywacyjne jako narzędzie budowania lojalności

Złośliwi mogą stwierdzić że zmieniła się tylko nazwa a reszta jest po staremu. Nie jest to prawda. Amerykańskie trendy wchodzące na polski biznes sprawiły, że szefowie bardzo dokładnie przykładają się do kreowania planów na imprezy motywacyjne. W ten sposób podwładni mogą spróbować nurkowania, windsurfingu, wspinaczki czy wyczynowej jazdy samochodem. Oprócz czystej rozrywki na wyjazdach można zobaczyć trenerów którzy mówią o rozwijaniu samego siebie. Aktualnie bardzo popularne są wszelkiego rodzaju ćwiczenia biznesowe które poprawiają kwalifikacje pracowników.

Podsumowanie

Można dostrzec że czasy się zmieniły. Spotkania pracownicze które były mocno zakrapiane alkoholem przekształciły się w wartościowe wyjazdy wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Właściciel firmy nie chce rozpijać swoich pracowników zależy mu na ich rozwoju i podnoszeniu kompetencji. Prawda jest taka że skuteczny pracownik to znakomite wyniki a nagrody pozwalają kreować lojalność wobec firmy. Stereotyp imprezujących korporacji można podrzucić do kosza. Dziś ważne jest coś zupełnie innego. Oczywiście bywają jeszcze przypadki atrakcji zakładowych znanych z lat 90 jednak są to sytuacje marginalne.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 15.06.2018 04:49:07)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz