Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

Dzisiaj mamy chęć przedstawić w serwisie przydatną treść, która wyjaśni Wam czym są odnawialne źródła energii i czym się charakteryzują. Na dodatek pojmiecie po przeczytaniu tego tekstu również jakie są najpopularniejsze źródła tej energii a także czy łatwo do nich dotrzeć.

Jakie to są odnawialne źródła energii?

Odnawialne źródła energii to takie wytwarzacze energii, których używanie nie złącza się z długo trwającym ich niedostatkiem, ponieważ dostęp do nich odnawia się w prędkim okresie. Wspomnianego typu źródłami są nie szukając daleko pływy morskie czy promieniowanie słoneczne. Przeciwieństwem ich są nieregenerujące się źródła energii, a więc zasoby, których zasoby regenerują się niebywale powoli lub też wcale: przykładowo ropa naftowa.

W naszym kraju źródła odnawialne używane są przez mniej więcej 5% zapotrzebowania na energię. Najbardziej popularnymi przypadkami są: wiatr i biomasa.

Które źródła odnawialnej energii są najpopularniejsze?

Najbardziej regularnie wykorzystywanym źródłem energii odnawialnej jest energia grawitacyjna wody. Od kilku lat odpowiadała ona za 70% energii z odnawialnych źródeł. Kolejne sprawy to energia wiatru, biomasa no i biopaliwa. Na pozostałych są popularna wydawałoby się energia słoneczna no i energia geotermalna. Aktualne tendencje podpowiadają, że w ciągu kilku lat energia z wiatru a także ta wytwarzana przez promienie słoneczne będą produkowały identyczną ilość energii co hydroenergetyka.

Jak łatwo da się dotrzeć do takich źródeł energii?

Łatwo wywnioskować, że najpopularniejszym źródłem odnawialnym energii jest słońce. Do ziemskiego padołu dociera wielka ilość mocy, która jest o wiele większa niż wymagana jest przez ludzkości. Nie inaczej jest w przypadku wody. Posiadamy łatwy dostęp do opadów, rzek, które powinno się wykorzystać do tworzenia energii.

W mojej opinii mieszkańcy ziemi powinni zabiegać o to, aby w coraz to większym stopniu pożytkować odnawialne źródła energii. Zrobimy tym przysługę i sobie i przyrodzie.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 03.04.2018 13:58:24)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 30.07.2017 16:27:06)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz