Depresja u dzieci i młodzieży

Depresja u dzieci i młodzieży

Zazwyczaj się nad tym nie intrygujemy się, jednak coś takiego, jak depresja, może skrzywdzić człowieka. Odnotuj, że to schorzenie, jakie następuje przez influencję mnóstwa wielorakich elementów, może dopaść każdego bez względu na status społeczny, rasę i wiek.
Jej ryzyko wzrasta wówczas, gdy twoi rodzice także zostali przez nią skrzywdzeni. Nie jest to jednak choroba zakaźna jak przykładowo franca, która podoła uśmiercić całą populację. Niemniej jednak warto podkreślić to, że to choroba cywilizacyjna i z roku na rok wzrasta ilość zachorowań. Naturalnie, depresja powinna być dostrzegana jako choroba, a nie tymczasowy kryzys czy więcej jeszcze bezradność, bez względu na to, co o niej mniema Twój staruszek.
Ludzie starej daty uważają, że przyczyny depresji leżą w leniswie lub osobistej głupocie, z którą nie można sobie normalnie poradzić. Tymczasem jest zupełnie inaczej i dlatego nie należy słuchać takich „mądrych” osób, a wiedzę na temat tego, czym jest depresja u dzieci i młodzieży zaczerpnąć z wiarygodnych źródeł. Możesz odszukać informacje w internecie na stronach prowadzonych przez psychologów, udać się do specjalisty bądź kupić sobie książkę – wybór należy do Ciebie.
Uczeni już od dziesiątek lat wytężają swoje umysły, by zbadać przyczyny depresji, na nieszczęście niezupełnie im to wychodzi. Nie ulega kwestii mają na nią wpływ czynniki genetyczne, natomiast nie determinują one zachorowania, a jedynie powiększają jego zagrożenie.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 39 (ostatnio: 27.08.2021 20:08:07)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 18.01.2016 01:08:50)

Podlinkuj wpis: