Dlaczego racji trzeba inwestować w coaching?

Dlaczego racji trzeba inwestować w coaching?

Coaching jest obecnie coraz chętniej wykorzystywanym narzędziem rozwoju, szczególnie w firmach, którym zależy na zjednywaniu nowych klientów, osiąganiu pożądanych zysków i pozbywaniu się konkurencji. Przed scharakteryzowaniem zalet coachingu, warto jest orientować się, czym odznacza się niniejszy sposób działania.

To współpraca między trenerem a osobą trenowaną – a newralgicznym założeniem współdziałania jest zmierzanie do określonych celów i zrealizowanie zamiarów przez zmianę sposobów myślenia, i działania oraz szukanie najlepszych rozwiązań. Dlaczego wobec tego warto jest zainwestować w coaching?

W pierwszej kolejności z tego względu, iż coaching ożywia rozwój, dzięki temu, że trener wspiera i mobilizuje klienta do doskonalenia samego siebie, pomaga mu przemóc niepokój oraz własne ułomności. Coach jest swego rodzaju drogowskazem, przypominającym człowiekowi o celu, cel do którego razem mogą dotrzeć dużo szybciej – człowiek pozostawiony samemu sobie odczuwa lęk. Tu klient tak naprawdę sam kreuje swój cel, gdyż dzięki pytaniom trenera odkrywa, na czym mu zależy oraz co chce zdobyć, niezależnie od obszaru zastosowania coachingu. Do najczęściej stosowanych wariantów coachingu można zaliczyć m.in. warsztaty rozwoju osobistego.

Drugą zaletą coachingu jest maksymalna motywacja. Spotkania z trenerem motywują do starań, albowiem trener wierzy w naturalne zdolności każdego człowieka i wie, jakim sposobem wydobyć jego najmocniejsze strony. Dopasowuje metody realizacji postawionych celów do możliwości danej osoby, bezustannie przy niej trwając. Co więcej, wspólne omawianie problemów prowadzi do podejmowania racjonalniejszych decyzji. Osoba trenowana ma kogoś, komu może się zwierzyć, kto nie osądzi jej i nie skrytykuje, lecz nakieruje na stosowny sposób działania. Coaching wykorzystywany na polu biznesowym prowadzi do sprawnego podnoszenia kwalifikacji pracowników przy oszczędzaniu innych zasobów ważnych dla firmy – a więc pieniędzy i czasu.

Coaching jest bardzo owocnym sposobem rozwoju, umożliwia skuteczniejsze działanie, trafniejsze wybory i dokonanie zmian, które pozytywnie wpłyną na każdą dziedzinę życia. Warto zainteresować się więc tym tematem bliżej.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 17 (ostatnio: 14.08.2021 14:35:27)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 21.04.2016 22:18:55)

Podlinkuj wpis: