Domowa cukiernia – pomysł na biznes

Domowa cukiernia - pomysł na biznes

Domowa cukiernia to doskonały pomysł na własną działalność dla każdego, kto uwielbia eksperymentować z przepisami na ciasta, torty, tarty, brownie, czy pączki. Również osoby nie posiadające jeszcze dużego doświadczenia powinny spróbować swoich sił w sprzedaży słodkich specjałów, ponieważ popyt w tym biznesie sukcesywnie wzrasta.

Domowe wypieki stają się obecnie istotną alternatywą dla wyrobów oferowanych przez tradycyjne cukiernie. Podczas wypiekania ciast i tortów dostępnych w masowej sprzedaży wykorzystuje się różnorodne polepszacze smaku, konserwanty oraz spulchniacze. Niemniej jednak ich walory smakowe w porównaniu z wypiekami domowymi pozostawiają wiele do życzenia. Ponad to, atutem użycia własnoręcznie przygotowanych i naturalnych składników przygotowując wypieki we własnej kuchni jest bez wątpienia okazja do podkreślenia ich przewagi w kontekście wpływu na zdrowie. Akcentując tezę, że zdrowa dieta nie musi wiązać się z wyrzeczeniami, na pewno skupisz uwagę konsumentów.

Trzeba przyznać, że Polacy gustują w słodkościach, wobec czego prawdopodobnie nie będziesz narzekać na brak klientów. Mimo wszystko wypada dobrze przemyśleć taktykę biznesu. Na twoja korzyść przemawia oczywiście przepyszny smak wypieków oraz ich wizerunek. To jednakże nie wszystko. Na pewno ważna jest lokalizacja twojej działalności, klienci będą zwracać uwagę na dojazd. Podobnie czas przygotowania wypieków, innymi słowy na kiedy zdołasz ustalić odbiór zamówionego ciasta. Nie zaniżaj cen, prezentuj raczej swoje produkty jako konkurencyjne pod względem wykonania. I najważniejsze: marketing. Na początku to ty musisz dotrzeć do potencjalnych klientów. Możesz poprosić swoich znajomych o wstawienie odnośnika do twojej oferty w Internecie, przykładowo na facebooku, urządzać degustacje oraz zaprezentować swoją ofertę w klubach, pubach lub osiedlowych sklepikach. Zaprojektuj firmową stronę internetową na której wyeksponujesz zdjęcia proponowanych wypieków, klarownie określisz ceny oraz wstawisz opisy ciast i tortów. Rozważ pozycjonowanie witryny na słowa kluczowe, które będą wpisywać w wyszukiwarce konsumenci. Na przykład: cukiernia wrocław, ciasta domowe czy torty na zamówienie.

Pamiętaj, że firma cukiernicza to w świetle przepisów produkcja i obrót środkami spożywczymi w związku z czym do dwóch tygodni od daty rozpoczęcia działalności trzeba zawiadomić na piśmie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną o miejscu, rodzaju i zakresie prowadzonej działalności. Wszystkiego dowiesz się we właściwej dla twojego miejsca zamieszkania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Otwarcie każdej działalności gastronomicznej zobowiązuje do uzyskania zgody Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, natomiast lokal w którym pracujesz musi zostać odebrany przez sanepid.

Na koniec: nie zrażaj się! Konieczność zainicjowania procedur formalnych i niepewność co do popytu na twoje usługi dotyczy praktycznie każdej działalności gospodarczej. Jeżeli jednak naprawdę uwielbiasz testować swoje własne pomysły, tworzyć niepowtarzalne kompozycje smakowe i estetyczne nie obawiaj się. Co szkodzi spróbować?


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 10 (ostatnio: 08.09.2021 13:54:40)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 25.04.2016 11:07:29)

Podlinkuj wpis: