Dziwnówek

Dziwnówek

Dziwnówek to maleńka miejscowość turystyczna położona na Wybrzeżu Trzebiatowskim, w województwie zachodniopomorskim. Miejsce to jest zwłaszcza popularne wśród turystów latem, bo posiada mnóstwo atrakcji i świetną infrastrukturę turystyczną.

Dziwnówek leży nad samym morzem, co przyciąga turystów pragnących odpocząć na plaży i kąpać się w Bałtyku. Plaża w Dziwnówku jest potężna i piaszczysta, co robi ją znakomitą do opalania albo zabawy w piasku. Wzdłuż plaży znajdują się bary, kawiarnie oraz sklepy z pamiątkami, zaś ponadto mnóstwo punktów wynajmu sprzętu wodnego.

W Dziwnówku mieści się ponadto przystań rybacka, gdzie można obejrzeć łodzie rybackie oraz zakupić świeże ryby prosto z kutra. Dla wielbicieli sportów wodnych dostępne są m.in. windsurfing lub kajakarstwo.

Miejscowość niniejsza proponuje jeszcze mnóstwo atrakcji dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku na lądzie. Na obszarze Dziwnówka znajdują się ścieżki rowerowe i boiska do gry w piłkę nożną oraz siatkową. W okolicy miasta można ponadto uprawiać nordic walking oraz wspinaczkę.

Dziwnówek to dodatkowo idealne miejsce na rodzinne wakacje. W miejscowości mieści się mnóstwo parków rozrywki i atrakcji dla dzieci, takowych jak park linowy, place zabaw i minigolf. W pobliskim Dziwnowie można odwiedzić Muzeum Figur Woskowych i Wesołe Miasteczko.

Turystom, jacy zdecydują się na wakacje w Dziwnówku, nie brakuje jeszcze wygodnych i komfortowych miejsc noclegowych. W mieście znajdują się liczne hotele, apartamenty oraz pensjonaty, zaś ponadto kempingi i pola namiotowe.

Reasumując, Dziwnówek to malownicza miejscowość turystyczna, jaka proponuje mnóstwo atrakcji dla turystów poszukujących wakacyjnego wypoczynku nad morzem. Wszystkie niniejsze cechy powodują, iż Dziwnówek to znakomite miejsce dla rodzin z dziećmi, par i grup przyjaciół poszukujących kreatywnego wypoczynku w cudownej okolicy.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis: