Filmy reklamowe katowice – spoty reklamowe katowice

Filmy reklamowe katowice - spoty reklamowe katowice

Technologia filmowa. Spośród wszystkich dziedzin sztuki poza telewizją sztuka filmowa w najszerszym zakresie korzysta ze środków technicznych i najbardziej jest od nich uzależniona.Jednocześnie postęp sztuki filmowej ma ogromny wpływ napostęp technologie filmowej, przyczyniając się do powstawania coraz doskonalszych urządzeń i1 ulepszenia metod ich stosowania.

Technologia filmowa dzieli się na wiele działów, różniących się zarówno charakteremzastosowania, jak i środkami technicznymi. Do działów tych należągłównie: technika zdjęciowa, technika projekcyjna (kinotechnika) , a dodatkowo technika dźwiękowa; wszystkie znajdują zastosowanieprzy realizacji i demonstrowaniu filmów zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych, a dodatkowo naukowych, do których należą filmy ściśle naukowe, popularnonaukowe, oświatowe i instruktażowe.

Powstanie technologie filmowej wiąże się z wynalazkiem kinematografu. Nazwą tą określanona początek aparat do utrwalania na taśmie światłoczułej obrazków obiektu znajdującego się w ruchu , a dodatkowo do projekcji otrzymanychzdjęć na ekranie. Kinematograf powstał w wyniku połączenia w jednąogół paru wynalazków umożliwiających zarejestrowanie i odtwarzanie sfotografowanego ruchu: aparatu chronofotograficznego, dającego serię migawkowychzdjęć kolejnych faz ruchu określonego obiektu ; światłoczułej błony celuloidowej (taśmy filmowej); aparatu projekcyjnego ; urządzenia do przerywanego (skokowego) przesuwu taśmy światłoczułej w czasie dokonywania zdjęć i ich wyświetlania. Wynalazki te powstały wprawdzie .w drugiej połowie XIX w., niemniej jednak złożyły się na nie całe wieki rozwoju wielu dziedzin edukacji i technologie.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 18 (ostatnio: 19.03.2022 23:22:01)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 28.05.2016 00:33:54)

Podlinkuj wpis: