Jachty motorowe

Jachty motorowe

Jachty żaglowe
Jacht jest łodzią, która najczęściej służy do rekreacyjnego pływania. Jednym spośród najpopularniejszych typów jest jacht żaglowy. Cechuje się tym, że jego kluczowym napędem jest żagiel, przynajmniej czasem ma również silnik. Jest to najbardziej klasyczny typ, przez wielu uważany za najmniej kłopotliwy w sterowaniu.
Jachty żaglowe różnią się miedzy sobą ze względu na konstrukcję. Można je podzielić na 4 podstawowe grupy: jachty balastowe (balast gwarantuje stateczność poprzeczną), jachty mieczowe (wyposażone w ruchomy płat nośny – miecz), jachty balastowo-mieczowe (połączenie wcześniej wspomnianych konstrukcji) oraz jachty wielokadłubowe (stateczność zapewniona pływakami połączonymi pokładem). Niniejszego typu jachty posiadają również różnorodne zastosowania. Prócz wcześniej nadmienionego rekreacyjnego pływania służą dodatkowo do udziału w regatach. Kadłuby jachtów żaglowych są zrobione spośród różnych materiałów: drewno, metal, żelbet i laminaty (włókno szklane, węglowe lub borowe). Ze względu na rodzaj zbiornika wodnego możemy je podzielić jeszcze na jachty śródlądowe, morskie i oceaniczne.
Ceny czarterów jachtów żaglowych zazwyczaj uważane są za przystępne. Zdecydowanie potrafią dostarczyć najwięcej żeglarskich emocji, a swą klasycznością zadowolą większość pasjonatów podróży wodnych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis: