Jak wygląda praca kierowcy busa

Jak wygląda praca kierowcy busa

Fach jako profesjonalny kierowca wymaga od Ciebie sporego doświadczenia. Potrzebny jest charakter i zdolności psychofizyczne. Na pewno jeżeli funkcjonujesz w przewozie osób lub oferujesz wynajem busa wraz z kierowcą. Istotna jest na pewno cierpliwość. Wiele młodych osób nie zdaje sobie sprawy ile nerwów kosztuje ten zawód. Często gdy oznajmiam że wykonuję zawód kierowcy słyszę o to lekka praca na sto procent jesteś zadowolony. W momencie gdy rozpoczynam o niej mówić ludzie rozumieją ciemniejszy obraz tego zawodu. Postaram się opisać jak naprawdę prezentuje się praca kierowcy.

Podstawą jest odporność psychiczna. Piszę to naprawdę. W czasie całego dnia rozwożenia osób można posłuchać rzeczy ciekawych jak i tych chamskich. Pasażerowie nie czują że czasami po prostu nie masz humory na małe pogawędki. Często odnajdzie się ktoś kto będzie chciał pogadać. Możesz zrobić z siebie wielkiego chama i mu nieodpowiedzieć lub zebrać się w sobie i zostać tym fajnym kierowcą z busa. Bardzo ważna ciągła koncentracja. Rozwożąc pasażerów nie możesz sprawić aby dopadł cię moment zawahania. Odpowiadasz za osoby które wieziesz dlatego powinieneś być ciągle skoncentrowany.

Wiele badań pokazuje że zawodowi kierowcy mają refleks na poziomie osoby w wieku 22 lat. To nie są żadne żarty. 40-50 letni mężczyzna pracujący jako kierowca ma prędkość reakcji na poziomie 25 latka. Jest to ogromnie ważne w tym fachu bowiem kilkanaście milisekund może ochronić życie Twoje i twoich pasażerów. Warto też dostrzec że zawód kierowcy nie kończy się w chwili kiedy ostatni pasażer opuści busa. To stałe sprzątnie pojazdu po pracy i ogarnianie go na kolejny dzień. Niestety ludzie nie dbają o to co nie jest ich. Jeżeli nie rozumiecie o czy mówię wpadnijcie kiedyś na bazę autobusów albo busów po pracy i zobaczcie co tam się wyprawia.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 03.01.2018 10:18:23)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz