Kasy fiskalne dla lekarzy

Kasy fiskalne dla lekarzy

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów od 01.05.2011 roku lekarze tak, jak wielu innych podatników różnych zawodów, są zobowiązani do używania kas fiskalnych. Świadczone przez nich usługi medyczne w ramach gabinetu prywatnego muszą być ewidencjonowane właśnie za pomocą urządzenia fiskalnego, po przekroczeniu wyznaczonego limitu rocznych obrotów, a pacjent musi otrzymać paragon fiskalny. Na początku 2013 roku weszło w życie kolejne rozporządzenie, które obniżyło limity zwolnień z posiadania kasy do 20,000 zł obrotów. Widoczny efekt tej zmiany jest taki, że wzrosła liczba przedsiębiorców zobowiązanych do zakupienia urządzenia fiskalnego. Nowe regulacje dotknęły także lekarzy.

Ci pracownicy medyczni, których od niedawna dotyczy obowiązek posiadania kasy, stoją w obliczu zakupu urządzenia do ewidencji sprzedaży usług. Jeśli odwiedzą dobry salon kasy fiskalnych Warszawa pozwala na znalezienie takiego punktu, będą mogli naprawdę przebierać w rozwiązaniach.
Pierwszym kryterium wyboru będzie najpewniej charakter wykonywanej pracy: fakt, czy jest to zajęcie bardziej stacjonarne czy raczej mobilne, skieruje lekarza do skrajnie różnych urządzeń.

Lekarze, którzy przemieszczają się od gabinetu do gabinetu, między różnymi lokalizacjami medycznymi albo często wykonują usługi w domach pacjentów, docenią zalety jakie prezentują sobą mobilne kasy fiskalne. Ich głównymi atutami są kompaktowe wymiary (niektóre modele zmieszczą się nawet w kieszeni operatora) i niska waga. Istotne w pracy przenośnej mogą się okazać również takie elementy, jak: wydajna bateria (z opcją doładowywania ładowarką samochodową) czy wysokiej klasy wyświetlacz (czytelny w różnych warunkach zewnętrznych o regulowanych parametrach). Praktyczną funkcją wpływającą na obniżenie wagi urządzenia fiskalnego jest zapis kopii paragonów w formie elektronicznej, na karcie microSD.

Jeśli praca ma charakter stacjonarny i gabinet czy placówkę odwiedza wielu pacjentów lepszym wyborem może się okazać solidna kasa fiskalna albo nawet drukarka fiskalna. Pozwala ona na naprawdę wydajną pracę przy dużym natężeniu sprzedaży oraz oferuje bogaty wachlarz raportów oraz możliwość analizy danych, które operator wykona z poziomu komputera połączonego z urządzeniem rejestrującym – kablem lub on-line.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 25 (ostatnio: 28.03.2022 15:36:00)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 12.02.2016 23:47:15)

Podlinkuj wpis: