Kilka rad na zabawy dla dzieci

Kilka rad na zabawy dla dzieci

Koniec sierpnia dla sporej liczby osób oznacza zakończenie lata. Nie mówię tu o końcu kalendarzowym chodzi bardziej o koniec mentalny. Tak samo jest z dziećmi. Przydługie letnie dni zaczynają robić się coraz krótsze. Dla wielu rodziców nadchodząca jesień jest problemem bowiem co zrobić z dzieckiem kiedy za oknem leje deszcz? To pytanie które systematycznie jest zadawane na wielu forach internetowych o tematyczne rodzicielskiej. Podrzucę wam kilka pomysłów które zamienią wasze podejście do brzydkich dni.

Po pierwsze powinieneś pamiętać że nie możesz wypełniać wolnego czasu dziecka nowymi technologiami. To przerażająco popularny trend który zarazem jest bardzo szkodliwy. Kilkukrotnie udowodniono już że nowe technologie mają szkodliwy wpływ na rozwój dziecka. Dzieciak spędzający sporą ilość godzin przed TV lub ekranem tabletu staje się nadpobudliwy i agresywny. Dlatego bardzo ważne jest przygotowanie rozrywki dziecku w mokre dni, w których nie może wyjść do kolegów na dwór.

Twój dom nie musi być nudne. Pamiętaj dziecko ma ogromną wyobraźnię wystarczy ją prawidłowo rozochocić. Za oknem deszcz a Tobie marzy się piknik? Nie ma problemu! Przygotuj koszyk z jedzeniem, połóż koc i zabaw się z dzieckiem w piknik. Obiecuję że szybko zapomnisz o tym że jesteś na dywanie. Bardzo podobny pomysł sprawdzi się w łazience z której możesz zrobić jezioro. Pomysłów może być dużo nie pozwól aby ograniczała Cię głowa. Fenomenalnym pomysłem są gry planszowe. Zasiadając do gry z dzieckiem wybierz taka która ma element edukacyjny. Poprawienie języka? Scrabble! Umiejętne liczenie? Monopol! Gry planszowe dobrze rozwijają dziecięcy umysł a także potrafią zabierać godziny. To dobry pomysł na mokre dni. Nie bądź leniem i baw się ze swoim maluszkiem.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 03.11.2017 21:22:27)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 31.10.2016 19:53:56)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz