Kilka słów o materacach

Kilka słów o materacach

Ten, kto choć raz miał niefart trafić na nocleg do hotelu, gdzie na wyposażeniu znajdowało się zdezelowane łóżko ze zużytym materacem zdaje sobie sprawę, jak ważna jest kwestia tego, co pensjonat daje do użytkowania gościowi do wyspania się. Hotelowy gość, który dobrze prześpi noc, to zwykle też gość, który nie grymasi.

Wybór materaca do pokoju pensjonatowego, hotelowego, motelowego, itd. to zupełnie różne wyzwanie, niż wybór modelu do własnej sypialni.

Kiedy nabywamy materac dla siebie, jedyne o co musimy się martwić, to żeby było nam wygodnie. Dobieramy więc sprzęt sypialniany do własnych potrzeb i gustów.

Tymczasem materac hotelowy musi spełnić potrzeby wielu ludzi, o różnym ciężarze ciała, w różnym wieku, mającym – lub nie – różnego typu schorzenia ortopedyczne. Manager hotelowy musi dobrać materac, który mniej lub bardziej będzie pasował każdemu.

Prawda, że nie jest to proste zadanie?

A przy tym taki materac powinien być inny od tych domowych także z innych powodów: ludzie nie traktują łóżek hotelowych z równą troską, jak łóżek w swoich mieszkaniach i domach. Każda pokojówka z dłuższą historią pracy może opowiedzieć mnóstwo historii o tym, co zastawała w pokoju, który przychodziła sprzątać po wyjeździe gości. Oblane niezidentyfikowanymi płynami materace, ubrudzone na różne sposoby, czasem z niedopałkami na prześcieradle – to oczywista rzecz.

Materace do hoteli muszą więc być dużo bardziej trwałe, niż każde inne. Zwykle też robi się je w tkaninie trudnopalnej.

Materac hotelowy powinien nadawać się do wszechstronnych zastosowań, być trwały i komfortowy, a przy tym oczywiście każdy oczekuje, aby przy wszystkich tych zaletach kosztował jak najmniej. Sprawdź zestawy hotelowe, produkowane przez Fabrykę Materaców „Relaks” z Chojnic.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 38 (ostatnio: 26.11.2021 18:27:24)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 07.05.2016 11:56:05)

Podlinkuj wpis: