Kotły.olsztyn.pl – sposób na wygodne ogrzewanie

Kotły.olsztyn.pl - sposób na wygodne ogrzewanie

Ocieplenie domu to istotny punkt projektu. Dlatego można przemyśleć w jaki sposób będziesz chciał ogrzewać swój dom. Wybór jest duży i skomplikowany. Liczą się koszty użytkowania które zależne są od wydatków na inwestycje. Idzie się w tym zagubić. Dlatego warto czasem zapytać kogoś obytego z tematem kto bezproblemowo odpowie na trudne pytania. Specjalnie dla was mam dziś kilka istotnych rad które rozwieją wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniego sposobu ogrzewania domu.

Na początku warto napomknąć o tym że wybór ogrzewani powinien zostać dokonany w fazie projektowania. Wiąże się z planowanie miejsca na kotłownie oraz całej instalacji ogrzewającej. Drugim decydującym aspektem jest przygotowanie zapotrzebowanie energetycznego budynku. Liczby w tym przypadku zależą od powierzchni domu oraz tego ile przeznaczymy na ocieplenie budynku. Dobrze jest wspomnieć że prawidłowo wykonana izolacja może zniżyć koszty próżniejszego zapotrzebowania na paliwo nawet o 30 %.

Pierwszym i jednym z najbardziej ekskluzywnych sposobów ogrzewania domu jest ogrzewanie elektryczne. Te rozwiązanie jest o tyle dobre że nie produkujemy trujących gazów czy pyłów. Całość jest bardzo łatwe w obsłudze. Za wszystko odpowiada kontroler który nawet dziecko będzie wstanie wyregulować. Ogrzewanie elektryczne ma swoje minusy. Największym jest koszt eksploatacji. Jeżeli budynek jest cienko ocieplony to rachunki za prąd będą ogromne. Mniejszym problemem jest koszt montażu instalacji. Ceny zaczynają się od 20 tysięcy złoty.

Tańszą alternatywą ale równie wygodną jest grzanie gazowe. Kotły gazowe mają to do siebie że funkcjonują praktycznie same. To dzięki wprowadzeniu nowej technologii. Piece gazowe tak samo jak instalacja elektryczna mają łatwy kontroler który można swobodnie programować. Wracasz późno z pracy i nie ma kto rozgrzać mieszkania? To nie problem ustawiasz kocioł w taki sposób aby ogrzewanie rozpoczęło się 50 min przed Twoim powrotem. Kotły gazowe rozdziela się na tradycyjne oraz kondensacyjne te drugie mogą zaoszczędzić na paliwie ale są sporo droższe w stosunku do tradycyjnych.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 23.12.2017 07:23:29)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 05.02.2017 22:47:55)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz