Kursy

Kursy

Brak pracy to poważny problem dla każdego człowieka w dzisiejszych czasach. Zatem są przygotowywane niezliczone kursy dla tych osób. Jest taki program społeczny, który z założenia ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób słabiej przygotowanych. Program ten ma za zadania szkolić osoby bez pracy.

Nie zastanawiajmy się nad krytyką tego typu przeciwdziałania braku pracy, bo trudno jest ocenić jednoznacznie sytuacje. Co prawda każdy ma ten temat swoje zdanie. Jednak z wielu doświadczeń urzędów pracy w Polsce wynika, że wydane środki na ten cel są przydatne i skutkują ponownym zatrudnieniem danej jednostki.

Z kolei ci którym nie udaje się znaleźć po takim kursie pracy mogą odznaczać się mniejszą chęcią do pracy.

Informacje odnośnie prowadzonych kursów można znaleźć na stronach internetowych Powiatowego Urzędu Pracy. Osobiście uważam, że kursy tego typu są bardzo potrzebne, ale sporą przeszkodą jest brak doświadczenia osób po kursie. Niestety rynek pracy już dawno to stwierdził i przeszkodą dla tych osób jest brak doświadczenia. Pracodawcy nie lubią osób zaraz po szkoleniu, bo osoby takie nie mają wymaganego doświadczenia a więc zamiast zysku z ich pracy są nie jednokrotnie tylko szkody. Dla przykładu podam tutaj kursantów, którzy przeszli szkolenie operatora koparki. Zaraz po kursie bez doświadczenia zdarzało się, że operator koparki potrafił rozwalić kable telefoniczne kiedy kopał co powiększyło znacznie koszty które ponosił pracodawca. Dlatego tak trudno zaraz po kursach bez doświadczenia znaleźć pracę. Jeśli idzie o pracę związaną z budowlanką to jest tam wymagane dość spore doświadczenie, minimum trzy letnie.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 23 (ostatnio: 13.04.2021 21:06:45)
  • yahoo: 36 (ostatnio: 21.08.2017 01:13:20)

Podlinkuj wpis: