Leczenie zapalenia zatok

Leczenie zapalenia zatok

Zatoki umiejscowione pod oczami koło szczęki to zatoki szczękowe. W związku z tym niejednokrotnie zdarza się tak, że zatok zapalenie powiązane jest z przypadłościami natury stomatologicznej. Przyczyną tego może być między innymi przebicie się zębów właśnie do zatoki szczękowej.

Wtedy też oprócz bólu umiejscowionego w okolicach szczęki górnej u chorego zaobserwować można objawy typowe dla choroby zapalnej zatok, czyli pojawienie się w nosie gęstej, ropy, gorączka czy ogólne złe samopoczucie.

Zapalenie zatok szczękowych to przypadłość nadzwyczajnie nieprzyjemna, ale również niebezpieczna. Jednym słowem – w przypadku pojawiania się objawów niezbędne jest odpowiednie leczenie zatok. Jeżeli zbagatelizujesz niepokojące objawy choroba zatok szczękowych może być przyczyną rozwinięcia się dużo poważniejszych chorób takich jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, jak również ropnie i przetoki ustno-zatokowe. Trzeba nadmienić, że szacuje się, iż około 10% przypadków zapalenia zatoki szczękowej bierze swoje źródło w problemach ze szczęką.

W celu rozpoznania przyczyny powstania zapalenia zatok szczękowych robione są specjalistyczne badania takie jak tomografia komputerowa głowy czy RTG. Bazując na otrzymanych wynikach specjalista może rozpoznać, co dokładnie dzieje się z naszymi górnymi drogami oddechowymi.

Gdy mówimy o leczeniu zatok w przypadku zapalenia zatok szczękowych, to wyróżnia się ono w zależności od przypadku. Czasami konieczne jest nawet zrobienie operacji chirurgicznej. Zazwyczaj leczenie zatok w takiej sytuacji polega na stosowaniu antybiotyku i kropli do nosa.

Miejmy na uwadze, że środek na zatoki musi być dobrany przez lekarza laryngologa. Nie należy podejmować walkę z tak niebezpiecznym problemem na własną rękę, ponieważ może to skończyć się dla nas niezwykle źle.

Bolące zatoki to wyjątkowo nieprzyjemna kwestia i doskonale zdaje sobie sprawę z tego każdy komu kiedykolwiek silny, pulsujący ból w okolicach oczu i nosa spędził sen z powiek. Zazwyczaj mamy nadzieję, że poradzimy sobie z bólem za pomocą tabletek przeciwbólowych, jednak to jedynie rozwiązanie tymczasowe. Należy pamiętać, że zapalenie zatok może mieć zarówno inne źródła, na przykład stomatologiczne, których bez pomocy specjalistów nie możemy wyeliminować.

Tylko interwencja specjalisty może zaowocować postawieniem prawdziwej diagnozy i ustaleniem prawidłowego leczenia tak, aby odzyskać pełnię zdrowia i móc na nowo odetchnąć pełną piersią.

Więcej: zobacz


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 21.11.2018 14:15:35)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 19.12.2016 04:32:12)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz