Piece.olsztyn.pl – jak wybrać piec do domu

Piece.olsztyn.pl - jak wybrać piec do domu

Wybór odpowiedniego pieca do domu wolno stojącego to podstawa. Po pierwsze pozwala to oszczędzić pieniądze po drugie rośnie komfort mieszkania. Wiele ludzi nie wie jednak jak wybrać idealny piec do domu. Duża ilość sprzedawców zapomina powiedzieć że moc pieca powinna być dobrana do potrzeb energetycznych domu. W tym tekście chcę państwu opisać kilka rad które mogą pomóc w zdobyciu odpowiedniego kotła do domu.

Na początku powinniśmy ustalić jaki piec nas interesuje. Jeżeli zdecydowałeś się na paliwo stałe dobrze jest wiedzieć że wybór ten to dopiero start. Piece na paliwo stałe może podzielić na trzy rodzaje. Są to kotły spalania górne, dolnego oraz podajnikowe. Każdy z tych pieców posiada swój rodzaj rozpalania i funkcjonowania. Spalanie górne jest techniką trudną do nauczenia jednak łatwa budowa takiego pieca sprawia że jest on tani dlatego sporo osób może sobie na niego pozwolić. Urządzenie spalania dolnego to prawidłowy wybór dla ludzi którzy chcą rozpalić raz i móc tylko dosypywać paliwa. kocioł z podajnikiem to najbardziej wygodne urządzenie ale posiada pewne wady. Po pierwsze nie wszystko rodzaje paliwa nadają się do takiego pieca oraz jest o wiele droższe od pozostałych dwóch.

Zanim jednak zakupimy dobry rodzaj pieca dla siebie musimy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie energetyczne domu. Wiekowe budownictwo potrzebuje wyższych nakładów energii niż nowe. Dlatego podczas etapu tworzenia projektu musisz wziąć pod uwagę z jakiego rodzaju grzania chcesz korzystać. Leciwe domy mają zapotrzebowanie 100W na metr kwadratowy. Nowoczesne budownictwo tylko 60W na metr kwadratowy. W tym przypadku dla starego budownictwa prawidłowym wyborem będzie piec dolnego spalania a dla nowego piec z podjanikiem.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 15.02.2018 08:19:20)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 13.01.2017 04:57:18)

Podlinkuj wpis:
Category: extrememt  Tags: , , ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz