Pieczątka online

Pieczątka online

Pieczątka w JDG
Harmonijnie z Polskim ustawodawstwem, posiadanie pieczęci firmowej przez Jednoosobową Działalność Gospodarczą (JDG) nie jest prawnie wymagane. Niniejszy obowiązek pojawia się dopiero przy formach mających oddzielną osobowość prawną jak spółki. Nie znaczy to, iż nie potrzeba posiadać nawet pieczęci firmowej.
Rodzaje pieczątek
Podstawowym typem jaki spotkamy będzie pieczęć firmowa. Będzie szczególnie przyspieszać adresowanie listów, lecz co równie istotne, powiększy profesjonalizm firmy w odbiorze w czasie wystawiania faktur albo pism firmowych. Pomimo braku wymogu formalnego, nadarza się iż poszczególne banki wyczekują posiadania pieczęci na przykład w czasie starania się o kredyt firmowy.
Niezwykle często w JDG spotyka się pieczęcie funkcjonalne, są to wszelakiego rodzaju datowniki, pomagające zapanować nad terminami wpłynięcia dokumentów, czy nadania daty tworzonym pismom. Równie popularne są jakiekolwiek gotowe teksty jak: „ZAPŁACONO”, „GOTÓWKA”, „MPP” czy choćby „TOWAR WYDANO”. Są to dodatkowe oznaczenia dokumentów (głownie sprzedażowych), które zwiększają szybkość obsługi kontrahentów i nadają specjalnego wizerunku całej transakcji.
Gdzie wyrobić?
Można udać się do punktu stacjonarnego, jednak jest to czasochłonne zadanie, a często poniekąd 2-3 krotnie droższe od swojej alternatywy. O mnóstwo taniej i szybciej, jest wyrobić pieczątki online, co ponadto daje nam czas na sprawdzenie wersji roboczej zaproponowanej przez zakład. Czas realizacji zlecenia zdalnego potrafi (wraz z wysyłką) zamknąć się w 24h.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis: