Pompa do oleju napędowego

Pompa do oleju napędowego

Poprawnie dopasowany układ dystrybucyjny do zbiornika na olej nie jest tematem łatwym, przy doborze podzespołów do zbiornika na olej towarzyszy nam masa pytań. Dodatkowym pytaniem jakie sobie zadajemy jest wydajność pompy do paliwa. W ofercie największych wytwórców można znaleźć urządzenia o wydajności od 35 aż do ponad 120 l na minutę. Wartość za takie urządzenia waha się w zakresie od 500 pln do tys pln. Jeżeli w jednostce mamy wiele wozów w których pojemność pojemnika przewyższa 200l warto rozważyć zakup pompy o sporej wydajności, zmniejszy to znacząco trwanie tankowania.

Istotną rzeczą jest trafny dobór pompy do paliwa. Na wstępie możemy pominąć z pompy importowanych z rynków wschodnich, co prawda są one o wiele tańsze od swoich włoskich odpowiedników ale równocześnie dużo mniej odporne.

Dodatkowym dylematem jest dobór licznika oleju napędowego, tutaj możemy wybierać pomiędzy licznikami analogowymi, które mają licznik tankowania pojedynczego i licznik sumujący, precyzja takich urządzeń wynosi +/- 1%. Bardziej zaawansowane przepływomierze elektroniczne oprócz zegara chwilowego a także sumującego tankowanie mają również pamięć kilu lub kilkunastu ostatnich tankowań, można je też zastosować do skomplikowanych układów administrowania paliwem.

Dodatkowo do układu paliwowego musimy dopasować odpowiedni filtr oleju napędowego wąż dystrybucyjny i pistolet nalewowy, jednak te składniki muszą być prawidłowo do pompy

Podsumowując przed zakupem trzeba dość szczegółowo przemyśleć zakup każdego podzespołu do naszego układu dystrybucyjnego Zacznijmy od pompy, następnie separatora węża pistoletu do paliwa, licznika do oleju ewentualnie złączek i redukcji


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 07.06.2019 17:49:15)

Podlinkuj wpis:
Category: extrememt Rolnictwo  Tags:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz