Przeciski pod drogami

Przeciski pod drogami

W XXI wieku inżynieria idzie niesamowicie mocno. Niejeden z nas już nienadąża. Rozwój techniczny postępuje nie tylko w obrębie informatyki oraz elektroniki ale zarówno w budownictwie i przemyśle. Kto by pomyślał 50 lat temu o przewiertachsterowanych, przciskach pod ulicami czy o usługach minikoparką i koparką łańcuchową. Są to usługi nadzwyczaj trudne, które wymagają wielkiej wiedzy i doświadczenia ale są to też niezmiernie kosztowne przedsięwzięcia. Wykwalifikowanie załogi oraz sprzęt kosztuje majątek.

Przeciski robi się wszędzie tam gdzie wymagana jest bezwykopowa metoda wykonywania robót ziemnych przy budowie infrastruktury telekomunikacyjnej, wodowciagowej, światłowodowej, kanalizacyjnej, energetycznej, gazowej oraz ciepłowniczej. Przeciski nie niszczą otoczenia naturalnego, nie utrudniają ruchu pojazdów oraz nie obciążają kosztami naprawy powierzchni.

Przewierty sterowane to bezwykopowa technika układania rurociągów, zarówno stalowych jak i z tworzyw sztucznych. Technologia ta jest przydatna w sytuacji, gdy nie można sobie pozwolić na klasyczny wykop bo wiązałoby się to z licznymi komplikacjami logistycznymi lub znacznymi nakładami prac metodą tradycyjną.

Poza tym znaczącym udogodnieniem są usługi minikoparką i koparką łańcuchową. Zapewniają wykonanie szybkiego wykopu pod np. budowę przydomowej oczyszczali ścieków, fundamenty, instalacje domofonowe i wiele wiele innych. Nie trzeba już męczyć jak kiedyś i kopać samemu. Narzędzia wykonają więc za nas co powzwoli zaoszczędzić mnóstwo energii i czasu.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 20 (ostatnio: 14.09.2021 20:58:37)
  • yahoo: 6 (ostatnio: 22.11.2016 11:28:14)

Podlinkuj wpis: