Psychologiapar.pl

Psychologiapar.pl

Blog „Psychologia Par” to utwór dwojga specjalistów pracujących na co dzień z parami, które doświadczają różnych trudności w swoim związku. Autorzy w lakoniczny sposób przedstawiają powszechne scenki z życia małżeńskiego bądź partnerskiego. Pokazują na czym polegają pułapki, w które najczęściej wpadamy i jakie są inne, bardziej korzystne rozwiązania. Dużym atutem strony są urocze ilustracje wykonane przez samych psychoterapeutów role w małżeństwie.

Rosnąca renoma bloga dowodzi, że przedmiot psychologii par i rozwiązywania konfliktów coraz bardziej ludzi interesuje. Przede wszystkim kwestie związane z podziałem oddziaływań i władzy we wzajemnej komunikacji wywołują dużo komentarzy odbiorców strony. Autorzy przeprowadzili niezwykle interesujący wywiad z doświadczoną terapeutką-superwizorem na temat podziału zadań i rolach, jakie zajmujemy będąc w związku. Istotnym i trudnym momentem dla pary jest moment pojawienia się dziecka – i temat ten doczekał się mnóstwa wpisów gości.

Autorzy wskazują również na to, że bardzo często w związkach oczekujemy, że to druga strona ma się zmienić i wykonać całą pracę. Taka postawa nie tylko nie przynosi żadnych wyników, ale także całkiem wyklucza możliwość skorzystania z terapii małżeńskiej. Dużą oglądalnością cieszą się posty, które pokazują, w jaki sposób troszczyć się o romantyzm i namiętność w relacji, jak pamiętać o tym, co było na początku, jak nie utonąć w negatywizmie i wzajemnych pretensjach. Odsłania to, że w głębi serca sporo osób marzy o udanych i długotrwałych związkach, w których to co dobre przeważa trudne chwile.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 24 (ostatnio: 16.07.2021 14:56:48)
  • yahoo: 8 (ostatnio: 26.05.2016 09:40:52)

Podlinkuj wpis: