Rejestracja spółki zoo cz. 1

Rejestracja spółki zoo cz. 1

Na początku tego roku niższa izba parlamentu uchwaliła nowelizację wysoce upraszczającą rejestrację spółki .

Aktualnienie jest jużpotrzebna wizytacjau notariusza,jako żemożnadoprowadzić do realizacjie-rejestracjipoprzez Sieć.Aczkolwiek mimoprzyspieszeniametodrejestracyjnych,strategiapaństwaprzez cały czasniesprzyja otwieraniu naszychspółek.
Spółka osobowa i spółka kapitałowa – którą zarejestrować?
Podstawowym pytaniem,którepowinniśmy sobie zadać przyzakładaniuspółki to w jakimzakresieprawnympragniemyją zarejestrować:personalnym lubkapitałowym? W przypadku spółek osobowych (jawnej, komandytowej, komandytowo-akcyjnej, cywilnej i partnerskiej) podatek dochodowyopłacamy tylko w czasierejestracji spółki,za tospółka kapitałowa (sp. z o.o. i akcyjna)zmuszanas doopłaty też później(najpierwoddochoduspółkii po raz drugiod dywidendy).Zarazemspółka kapitałowa daje namprzywilej asekuracjiprzedodpowiedzialnością osobistą. Z tym dylematem musi się zmierzyć każdyczłowiek biznesu,niemniej jednakpodjęciedecydującejdecyzji nie jest takzagmatwanejak mogłoby się wydawaćNa początku tego roku niższa izba parlamentu uchwaliła nowelizację wysoce upraszczającą zarejestrowaniespółki .

Aktualnie nie jest już potrzebna wizytacja u notariusza, jako że można doprowadzić do realizacji e-rejestracji poprzez Sieć.Aczkolwiek mimo przyspieszenia metod rejestracyjnych, strategia państwa przez cały czas nie sprzyja otwieraniu naszych spółek.

Spółka osobowa i spółka kapitałowa – którą zarejestrować?

Podstawowym pytaniem, które powinniśmy sobie zadać przy zakładaniu spółki to w jakim zakresie prawnym pragniemy ją zarejestrować: personalnym lub kapitałowym? W przypadku spółek osobowych (jawnej, komandytowej, komandytowo-akcyjnej, cywilnej i partnerskiej) podatek dochodowy opłacamy tylko w czasie rejestracji spółki, za to spółka kapitałowa (sp. z o.o. i akcyjna) zmusza nas do opłaty też później (najpierw od dochodu spółki i po raz drugi od dywidendy).Zarazem spółka kapitałowa daje nam przywilej asekuracji przed odpowiedzialnością osobistą. Z tym dylematem musi się zmierzyć każdy człowiek biznesu,niemniej jednak podjęcie decydującej decyzji nie jest tak zagmatwane jak mogłoby się wydawać.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 19 (ostatnio: 06.10.2021 00:18:08)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 18.05.2016 22:06:25)

Podlinkuj wpis: