Rozwód kościelny Kraków

Rozwód kościelny Kraków

Rozwód kościelny, a rozwód cywilny to dwie odrębne sprawy. Taki drugi sprawia, że małżeństwo formalnie przestaje istnieć razem z literą obowiązującego prawa. Stwierdzenie rozwodu odbywa się przed obliczem sądu właściwego dla zamieszkania strony wnoszącej o rozstanie. Jedynie że stwierdzenie nieważności z punktu widzenia cywilnego zupełnie nic nie przemienia w obliczu kościoła. Rozwodnicy w obliczu Boga nadal są małżonkami.
Chyba, że wniosą oni o przeprowadzenie rozwodu kościelnego. Formalnie komunikuje się bardziej o stwierdzeniu nieważności małżeństwa. Procesie, jaki może ciągnąć się latami, lecz osiągnięte rezultaty są w stanie zadowolić poniekąd najbardziej niecierpliwe osoby. Jeśli ktoś chciałby zaczerpnąć z możliwości przeprowadzenia tego rozwodu, powinien zgłosić się do naszej kancelarii. Adwokat kościelny Kraków będzie Was cały czas wspierał w niniejszym procesie, jaki doprowadzi do stwierdzenia nieważności małżeństwa.
Kancelaria przygotowuje nie tylko właściwe dokumenty, lecz dba o to, by wszystkie elementy zostały przeprowadzone krok po kroku w odpowiedni sposób. Podstawą jest ustalenie przyczyn rozpadu związku małżeńskiego, które pozostaną wpisane do właściwiej skargi, jaka pozostanie złożona do sądu.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis: