SKYEYE

SKYEYE

Przedsiębiorstwo Skyeye zajmuje się produkowaniem numerycznych modeli powierzchni, ortofotomap, map wektorowych, opracowań. Dane przestrzenne, które są bazą do stworzenia wyszczególnionych produktów zdobywane są przy wykorzystaniu bezzałogowego samolotu zaopatrzonego w wysokiej klasy aparaturę optyczną. Produkty te znajdują zastosowanie w ochronie środowiska, branży drogowej, budowlanej, górnictwie, administracji publicznej. Bardzo dobrze sprawdzają się jako narzędzie do monitorowania zmian w otoczeniu, są idealnym instrumentem promocji.

Jednym z produktów oferowanych przez firmę Skyeye jest ortofotomapa, posiadająca istotną przewagę nad mapami osiąganymi w sposób tradycyjny. Ortofotomapa jest obrazem terenu, który powstaje po przetworzeniu zbioru zdjęć fotograficznych nawiązujących do układu współrzędnych. Zdjęcia wykorzystywane do konstruowania fotomap wykonywane są przy zastosowaniu bezzałogowego samolotu zwanego dronem z wysokości nie przekraczającej 300 metrów, na skutek czego nie są zaburzone przez chmury czy zamglenia. Na zdjęciach nie ma efektu perspektywy, wszystkie krawędzie są zawsze czytelne. Duże znacznie ma również fakt, że wydatek wykonania nalotu przy zastosowaniu drona nie jest duży, a jedynym zastrzeżeniem są okoliczności pogodowe.

Kolejnym produktem oferowanym przez firmę Skyeye jest numeryczny model terenu, który w sposób zgodny oddaje ukształtowanie powierzchni. Modele te powstają w oparciu o naloty fotogrametryczne, stosowane są w szczególności przy tworzeniu farm wiatrowych, projektów ziemnych, także w górnictwie czy przy planowaniu struktur hydrotechnicznych.

Jednostka świadczy również usługi kartograficzne, kreuje plany, mapy, tablice informacyjno-turystyczne, mapy trójwymiarowe, grafiki kartograficzne do folderów.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 22 (ostatnio: 08.07.2022 00:25:41)
  • yahoo: 35 (ostatnio: 16.02.2018 22:44:50)

Podlinkuj wpis: