Statystyki za rok 2012-2013 w branży budowlanej

Statystyki za rok 2012-2013 w branży budowlanej

Obecny 2013rok jest tak samo nieciekawy jeżeli chodzi o branżę budowlaną. Dlatego istotnym i ciekawym tematem będą najróżniejsze dane jak również statystyki dotyczące tej branży w Polsce.

Już na samym początku warto stwierdzić, że stan firm budowlanych w Polsce nie jest optymistyczny. Jak pokazują statystyki do teraz bankructwo ogłosiło ponad 600 przedsiębiorstw! Ilość upadłości jest w takim razie około 4% większa w porównaniu do roku ubiegłym. Jest również zauważalne, że liczba upadłości firm w ciągu 5lat nieprzerwanie się zwiększa. Największe problemy przypadły na firmy małe i średnie. Wg. danych najwięcej upadłości występuje w na obszarze Mazowsza jak również województwa dolnośląskiego.

Pomimo tak słabych danych nie obserwuje się znacznego zmniejszenia zainteresowaniem domem jak również budową domu.Warto zerknąć na interesujące statystyki, które były przeprowadzone na podstawie budownictwa jednorodzinnego w 2012roku. Zerknijmy zatem jak się one przedstawiają:

  • Mniej więcej 30% domów to domy powstałe na podstawie indywidualnego projektu. Cała reszta to domy budowane na podstawie gotowych projektów domów.
  • Niecałe 40% to dalej domy budowane z cegły. Następne 30% to domy jednorodzinne budowane z bloczków komórkowych.Pozostałe domy stawiane były w technologii szkieletowej, z bala, itp.
  • W sprawie pokrycia dachów ciągle największą popularnością cieszy się dachówka. Czyli znane każdemu karpiówki czy też mnich-mniszka itp. Co drugi dom właśnie kryty jest dachówką. 35% natomiast to najróżniejsze pokrycia z blachy a także modne blachodachówki. Pozostała reszta dachów pokrywana jest już innymi metodami.
  • Zmienia się natomiast w Polsce jedna rzecz mianowicie podpiwniczenie. W poprzednim roku tylko co ósmy dom był podpiwniczony.

Wyżej przedstawione statystyki są informacjami zebranymi z różnych źródeł. Osoby, które pragną dokładnie poznać cały temat oraz inne związane z budownictwem i budową domu powinny odwiedzić serwis Muratordom.pl w którym przeczytają rozwinięcie tematu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 22 (ostatnio: 29.04.2022 06:42:04)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 01.06.2016 02:03:15)

Podlinkuj wpis: