System Resys w górnictwie – skuteczne ratownictwo górnicze

System Resys w górnictwie - skuteczne ratownictwo górnicze

Przemysł górniczy jest jednym z najniebezpieczniejszych na całym globie. Nie dziwi w takim razie fakt, że gałąź górnicza niezmiernie chętnie przyjmuje wszelkie nowinki dotyczące zarówno sposobu i technologii wydobycia, jak i samych systemów dotyczących bezpieczeństwa pracy i standardów zachowań w czasie nieprzewidzianych wydarzeń. Każda z technologii, która w istotny sposób polepsza bezpieczeństwo i jakość pracy górników jest niezmiernie pozytywnie odbierana. W tym artykule chcemy bliżej przyjrzeć się zagadnieniu komunikacji w ratownictwie górniczym, jakie jest dosadnie powiązane z pracą górników na całym globie.

Łączność – szansa na szybszy ratunek

Jakikolwiek z ratowników górniczych nie wyobraża sobie akcji ratowniczej bez szansy komunikacji z innymi ratownikami – to sposób, aby szybciej trafić do poszkodowanych, efektywniej nawigować w wyrobiskach czy informować o wypadkach czy też stanie górników jednostki czekające na udzielenie pomocy medycznej na powierzchni. System łączności dla górników musi być nie tylko odporny, lecz też nieskomplikowany. Ciągnące się kable, nieodzowność podłączania słuchawek do innych odbiorników czy też po prostu kolosalne słuchawki – taki system działa, ale na pewno nie jest praktyczny i dla ratownika może okazać się charakterystyczną kulą u nogi.

System łączności bezprzewodowej Resys

System Resys, który pozostał zaprojektowany i skonstruowany przez firmę 2RHP to odpowiedź na potrzeby komunikacji dla ratownictwa górniczego. System gwarantuje możliwość radiowej łączności między ratownikami (system korzysta z technologii full duplex, która stosowana jest również w telekomunikacji – świadczy to, że Resys pozwala na jednoczesną komunikację w obie strony). W dodatku Resys pozwala na sprawdzanie funkcji życiowych i namierzanie poszczególnych odbiorników. Resys jest swojego typu centrum komunikacyjnym dedykowanym do pracy w trudnych warunkach.

Z Resys korzystają nie jedynie ratownicy górniczy, ale też sami górnicy – kopalnie chętnie inwestują w tego rodzaju komunikację, która nie ogranicza górników, równolegle dając im praktyczne, efektywne i nowoczesne narzędzie do komunikacji – zarówno w czasie codziennej pracy, zwiększając tym samym efektywność i zdolność produkcyjną górników, jak również w czasie wypadków czy sytuacji kryzysowych, kiedy Resys przydaje się dla ratowników.

System Resys to obecnie jeden z najbardziej śmiałych systemów dedykowanych do pracy w trudnych warunkach – potwierdzają to liczne certyfikaty a też nagrody, jakie pozostały przyznane dla firmy 2RHP.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 05.06.2019 15:08:15)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz