Szatki do chrztu

Szatki do chrztu

Przygotowanie sakramentu jakim jest chrzest święty to zadanie wymagające ogromu pracy i wysiłku. Przy odrobinie wyobraźni i dobrej samoorganizacji nie powinno być większego problemu.
Po pierwsze i najważniejsze – dziecko. Im dziecko mniejsze tym lepiej. Szatki do chrztu w które ubieramy nasze dziecko koniecznie muszą być białe. Jest to symbol niewinności i czystości. Oprócz szatek będziemy potrzebowali buciki i świece. W osiągnięciu tego pomogą propozycje wielu firm, dzięki którym zakupimy szatki do chrztu. Warto wybierać oferty wyróżniające się jakością, po to aby podkreślić znaczenie tego wydarzenia i przekonać obecnych krewnych do tego,że obdarzamy ich dużym uznaniem oraz cenimy ich pomoc.

Kolejną ważna sprawą są goście. Zapraszamy na chrzest naszego dziecka najbliższą rodzinę, oraz zaprzyjaźnione osoby, które mogą mieć wpływ na duchowe życia dziecka. Najistotniejszą rolę odgrywają tutaj rodzice chrzestni, którzy podają dziecko do chrztu. To właśnie na nich spoczywa obowiązek wyznaczania duchowej drogi, i pomoc rodzicom w wychowaniu dziecka.
To rodzice chrzestni podający dziecko do chrztu powinni być wsparciem dla niego przez całe jego życie. Będą uczestniczyć z nim razem podczas Pierwszej Komunii, bierzmowania, a także ślubu.

Cała ceremonia Chrztu Świętego odbywa się w kościele. Istnieje jednak zwyczaj zaproszenia gości uczestniczących w chrzcinach na poczęstunek. Może to być obiad, lub kawa z ciastem. Taki poczęstunek odbywa się w domu, lub przy większej ilości gości w restauracji. Musimy mieć na uwadze, że czasami goście są z odległych miejscowości i może wypadałoby zaproponować nocleg.

Przyjęte jest, że chrzcimy dzieci malutkie, ale nie brakuje osób starszych które nie były chrzczone.
Szatki do chrztu zastępują wtedy garnitury, alby, lub sukienki. Moim osobistym zdaniem, dobrze jakby dojrzały już człowiek potwierdził chęć przyjęcia chrztu w danej wierze i poddał się mu jeszcze raz


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 11.09.2018 03:58:33)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 09.11.2017 16:25:34)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz