Wysoka jakość przede wszystkim!

Wysoka jakość przede wszystkim!

Dużo ludzi przy kupowaniu różnego typu dóbr materialnych czy usług bierze pod lupę tylko koszt. Wynika to zazwyczaj z małego budżetu. W mediach coraz częściej kreuje się slogany na temat oszczędności. Reasumując bycie oszczędnym, korzystanie przecen jest dzisiaj modne. Oczywiście w kilku wypadkach jest to w pełni uzasadnione. Jednakże nie jest to ścisłą zasadą, przede wszystkim wtedy, kiedy pod lupę weźmiemy usługi. Czy korzystnie oszczędzać na wynajmie firmy do przeprowadzek? Odpowiedź jest negatywna. Dlaczego? Dlatego, że najzwyklej może nam się to nie kalkulować.

Na wstępie warto sobie zadać pytanie dlaczego usługa jednej firmy jest dużo tańsza od drugiej? Najczęściej polega to na tym, że albo przy przeprowadzkach ów tania oferta nie obejmuje wszystkich prac albo ich jakość jest niska.

Dany usługodawca redukuje koszty ponieważ korzysta z tańszych, najczęściej słabszych materiałów czy narzędzi? Pomyślmy sobie, że nasz sprzęt itd. przewożone są wiekową, zardzewiałą ciężarówką, która prezentuje się tak jakby miała się lada moment rozkraczyć. Jest to rzecz jasna skrajny obraz, jednakże należy zastanowić się nad tym, czy pragniemy aby nasz sprzęt były przewożone nowym, sprawnym wozem czy poniszczonym gruchotem, biorąc pod uwagę to, że wszystko wymaga nakładu finansowego.

Następnym przykładem jest oszczędzanie np. na materiałach ochronnych. Załóżmy sytuację, że nasz komputer jest zapakowany w sposób nieprawidłowy, użyte zostały gorszej jakości folie i w czasie przenoszenia ulega on zniszczeniu. A może posiadamy w mieszkaniu jakieś dzieła sztuki, które także wymagają specjalistycznego potraktowania podczas przeprowadzki? Zastanówmy się czy wstępna oszczędność podczas wyboru firmy nie zmieni się w ekonomiczną katastrofę, jeśli odkryjemy, że nasze meble uległy uszkodzeniu.

Jeśli usługodawca nie zaniża kosztów na opakowaniach to może dokonuje tego na swoich pracownikach? Większość z nas życzy sobie, aby przeprowadzka, która i tak sama w sobie jest zazwyczaj stresująca, przebiegła w sposób szybki i bezstresowy. Aby tak było potrzeba odpowiedniej liczby rąk do noszenia przedmiotów. O wiele lepiej przebiegnie nasza przeprowadzka, jeżeli usługodawca przyjedzie z adekwatną liczbą ludzi. Każdemu z tych pracowników należy się przecież zapłata, a to obejmuje koszt zlecenia. W tym momencie przychodzi do głowy jeszcze jeden argument. Być może tania firma zatrudnia ludzi bez umowy lub daje im pensje nieadekwatne do wysiłku. Wtedy taki pracownik nie tylko będzie sfrustrowana, co może mieć wpływ na jego motywację do pracy, może także prowadzić do tego, że będzie szukał sobie sposobności do zarobienia w sposób nielegalny, którego ofiarami będziemy my.

Wcześniej przytoczone argumenty są tylko przykładami tego w jaki sposób tanie firmy mogą redukować koszt swoich usług. Żaden przedsiębiorca w obecnych czasach nie chce przecież dorzucać do interesu. Trzeba więc wziąć pod uwagę to, że wstępna oszczędność przy wyborze firmy wcale nie oznacza obniżenia kosztów ostatecznych przeprowadzki. Oczywiście, na koszt usług również warto patrzeć, przecież nikt z nas nie chce przepłacać. Warto jednak, aby czynnikiem decydującym była rzetelność proponowanych usług, a dopiero potem ich koszt.

W jaki sposób sprawdzić firmę transportową? Najlepiej w pierwszej kolejności skorzystać z wyszukiwarki wpisując np. wpisując przeprowadzki firm poznań. Po otrzymaniu wyników sprawdźmy strony firm transportowych i sprawdźmy czy są na nich np. opinie klientów.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 23 (ostatnio: 02.10.2021 22:59:45)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 24.02.2017 22:21:35)

Podlinkuj wpis: