Wywiady z osobistościami Internetu

Wywiady z osobistościami Internetu

Sieć Internetowa rozwija się w zniewalającym tempie. Od jej powstania minęło dopiero 20-30 lat i przez ten okres Internet miał taki wpływ na ludzi, że obecnie nie mogą się bez niego obejść. Sporo stron i portali weszło do codziennego użytku i także w pracy wykorzystuje się Internet. Przykładów takich stron jest wiele, jednak kilka najważniejszych to:

– Facebook – portal społecznościowy, w którym spotykają się osoby z całego świata, który zintegrowany jest z wieloma innymi stronami. Dzięki temu można łatwo i szybko dzielić się ze znajomymi znalezionymi informacjami.

– Nasza-Klasa – strona funkcjonalnością podobna do Facebooka, jednak skupiający osoby z poszczególnych klas ze szkół. Jest to dobre by odświeżyć stare przyjaźni, jednak wraz z rozwojem serwisu, stał się on coraz bardziej uniwersalny.

– Google Maps – Internetowa mapa całej kuli ziemskiej, którą można dowolnie przybliżać i oddalać. To co zachęca do jej korzystania to zamieszczone tam zdjęcia satelitarne, na których widać poszczególne domy czy nawet samochody. Wiele dróg zostało także sfotografowanych przez jeżdżący samochód.

– Skype – program, który pozwala na komunikowanie się głosowo z innymi osobami w Internecie. Można go wykorzystywać zamiast telefonu i dzwonić bezpłatnie.

U nas popularność zdobywają takie serwisy jak Wykop, Money, wspomniana Nasza Klasa, czy Allegro. Ich twórcy na pewno nie zdawali sobie sprawy, że te serwisy osiągną tak wielką popularność i że będą ich używać codziennie tysiące osób. Jak można przeczytać na stronie E-wywiady.pl gdzie prowadzone są rozmowy z ciekawymi osobami związanymi z Internetem, większość twórców budowało swoje strony hobbystycznie w wolnym czasie. Teraz są właścicielami firm które zatrudniają kilkanaście osób, które na bieżąco zajmują się daną stroną. Sieć internetowa jest nieprzewidywalna i często nie da się przewidzieć co się ludziom spodoba i z czego będą korzystać na co dzień.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 28 (ostatnio: 17.08.2021 12:35:27)
  • yahoo: 6 (ostatnio: 30.04.2016 06:08:49)

Podlinkuj wpis: