Znaczenie wentylacji w pomieszczeniach przydatności społecznej – HVAC Polska Wentylacja Poznań

Znaczenie wentylacji w pomieszczeniach przydatności społecznej - HVAC Polska Wentylacja Poznań

Należyta wentylacja pomieszczeń przydatności powszechnej jest sprawą fundamentalną zwłaszcza w trudniejszych warunkach atmosferycznych, kiedy w dużym stopniu obniża się luksus przebywających w nich ludzi.

W przeciwieństwie do urządzeń grzewczych, urządzenia wentylacyjne mają za zadanie utrzymywać nie tylko właściwą temperaturę pomieszczenia, lecz również zapewniać właściwą wilgotność i prędkość przepływu powietrza, a w specyficznych warunkach – zadbać o możliwie najmniejszy stopień zabrudzenia.

Podczas planowania układu wentylacyjnego naczelnym czynnikiem wpływającym na wykorzystanie takiej, a nie innej techniki, są rzecz jasna wymogi komfortu cieplnego. Nie każde parametry muszą być ujmowane przez projektanta. W niektórych halach wytwórczych warunki komfortu cieplnego wolno zawęzić do podstawowego poziomu dostatecznego do zagwarantowania odpowiednich warunków pracy zarówno pracownikom, jak i urządzeniom fabrycznym. Natomiast o wiele bardziej zasadnicze obostrzenia co do postaci wentylowanego powietrza mają takie pomieszczenia przydatności powszechnej, jak: aule audytoryjne, aule widowiskowe, kina bądź teatry. System wentylacyjny w takich pomieszczeniach ma obowiązek nadzorować o wiele większe ilości parametrów. Pomieszczenia tego rodzaju wymagają utrzymywania wygodnego mikroklimatu. Konstruktor układu wentylacyjnego musi brać pod uwagę pomijając kubatury pomieszczenia, dodatkowo takie wielkości, jak: przypuszczana liczebność osób bądź pracowników przebywających w danej sali, forma aktywności fizycznej, lecz także gatunek garderoby, którą ma na sobie postać przebywająca w sali. Są to w rzeczy samej niesłychanie zawikłane wyliczenia, ponieważ dostarczenie do pomieszczenia stosowniej dawki świeżego powietrza dla określonej kubatury, musi być zrealizowane w granicach akceptowalnych wartościach przepływu powietrza (od 0,3 do 0,6 m/s). Wartości zbyt niskie mogą wywoływać odczucie duszności, zbyt wielkie natomiast – przeciągu. Dodatkowym ważnym czynnikiem wpływającym na wygodę w zamkniętej sali jest poziom higieniczny powietrza, czyli jego nieskazitelność i wolność od zanieczyszczeń.

Firma HAVC Polska wykonuje instalacje nawyższej próby. Zapraszamy do zaznajomienia się z naszą propozycją: HAVC Polska :: Ogrzewanie Poznań


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 20 (ostatnio: 24.09.2022 13:40:46)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 27.09.2016 13:12:57)

Podlinkuj wpis: